Reklamy i reklamacje

Blog > Komentarze do wpisu

Jak promować bloga?

W sieci roi się od poradników w rodzaju "Jak promować bloga?". Zupełnie oryginalną odpowiedź na to pytanie znalazł pewien Czech. Rozkleił w Pradze ogłoszenia reklamujące blog, z odrywanymi karteczkami z adresem www. I mistrzowsko intrygujący tekst (dylemat romantyczno-etyczny?, satyra? po prostu kapitalne copy?).


Spal jsem ze żenami za penize.
Ale jen kvuli sve lasce. Co si o tom myslite?
www.martyr.blog.cz

Znających czeski proszę o przekład w komentarzach. Wszystkich - w imieniu Martyra - zapraszam na jego blog.


Strona główna

Wśród zabierających głos u Martyra są i tacy, którzy widzieli billboardy z reklamą przypominającą im blogową akcję. Inni zastanawiają się, czy to przypadkiem nie wirusowa kampania reklamowa (ze wskazaniem na operatora telefonii komórkowej - zresztą dwie nazwy - T-mobile oraz Vodafone pojawiają się na opublikowanej na poczesnym miejscu bloga "fakturze").


Faktura

Ja sam nie wiem, co o tym myśleć, bo nie znam czeskiego. Ale życzę udanej lektury, miłej przy niej zabawy i wyjaśnienia zagadki, z czym właściwie mamy tu do czynienia.

wtorek, 08 stycznia 2008, billbordowy

Polecane wpisy

  • Piracki kufer LV w Warszawie

    Polki już wkrótce zadać będą mogły iście europejskiego szyku. W Warszawie swój pierwszy butik w kraju otwiera ekskluzywna marka Louis Vuitton znana z superdrogi

  • Nawet Kaca Wyleczysz Drażetką

    Pomnik sowieckiego naukowca w centrum Warszawy i jego sfingowane biografie w Internecie – oto nietypowa kampania reklamowa środka na kaca, która żywo zain

  • Na serio zabawna Toyota

    Niewielka, ale zabawna akcja reklamowa Toyoty RAV4 w Brukseli. Pod billboardową tablicą umieszczono batutę, by skakać na niej na tle plakatu ze zdjęciem samocho

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
kasia.wska
2008/01/08 12:41:04
chyba chodzi o 'sypiałem z kobietami za pieniądze', ale (dalej nie rozumiem) coś o miłości ;)
niezły pomysł, ale umiarkowanie wyrafinowany...
(faktycznie trąci kampanią reklamową)
-
billbordowy
2008/01/08 12:59:13
Tak, początek jest taki: Spałem z kobietami za pieniądze. A dalej chyba coś takiego: Ale to wszystko z miłości (bo "laska" to miłość). Ale może też być: Ale to wszystko dla mojej dziewczyny ("laska" jako ukochana osoba). I dalej prosto: Co o tym myślicie.

Schody zaczynają się na stronie, która jednak na komercyjną nie wygląda.
-
vierablu
2008/01/08 13:32:47
Koles sie zakochal. Dzwonil do wybranki non stop. Rachunek okazal sie spory. Biedaczek postanowil zarobic na jego zaplacenie prostytucja. Wybranka go rzucila (?) i teraz biedaczek prosi internautow o udzial w ankiecie 'kto ma racje'.

Jak mailaby to byc wirusowa kampania, to czego? Bo chyba nie operatora komorkowego, ktory ma tak wysokie oplaty, ze trzeba sie prostytuowac, zeby bylo nas stac na telefon?
-
mark.brando
2008/01/08 14:57:29
Dobry pomysł. Ja obstawiam, że to tzw marketing partyzancki. Dużo szumu, aby przyciągnąć widzów i zwrócić uwagę. W końcu czeski blog znalazł się na polskim blogu :-). Poczekamy i zobaczymy efekty :-)

Pomysł przedni.

-
Gość: abiekt, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/01/08 19:06:33
Strona nie wygląda na komercyjną, faktycznie facet sypiał z kobietami i opisuje jak to się zaczęło. Wygląda na szzczerą spowiedź żigolaka (tylko 2 miesiące to chyba powinna wybaczyć myślę) A jakby miała to być reklama to by nie podawali na fakturze dwóch sieci. Czeski sen :)
-
proces7
2008/01/08 22:59:56
Kwota nie jest jakaś powalająca. 3660.97 PLN (w/g dzisiejszego kursu czeskiej korony w NBP). Pytanie czy na klikaniu można tyle zarobić, bo ja nie mam o tym bladego pojęcia.
-
2018/09/13 15:45:21
Sposobów promocji bloga jest wiele. Z własnego doświadczenia wiem, że naprawdę dobrze sprawdzają się reklamy Adwords oraz promowanie w Social Media. Najwazniejszy jest jednak dobór agencji która efektywnie wykorzysta nasz budżet i go nie "spali", o co nie jest trudny przy małym doświadczeniu. Kampanie Adwords najlepiej powierzyć funkymedia.pl, wykorzystają oni dostępny budżet do maksimum. Jeżeli chodzi o Social Media to szczególnie warto uderzyć na Facebooku gdyż ma on największy zasięg.