Reklamy i reklamacje

Blog > Komentarze do wpisu

Lipny Lipton

Teraz Lipton Ice Tea w promocji... kosztuje więcej niż dotąd (bez promocji). Czy to jeszcze tylko niezła lipa, czy już prawdziwy lipton?


SONDA
PODWYŻKA CENY "W PROMOCJI" TO...

niezła lipa
prawdziwy lipton

Bartłomiej Chaciński już parę lat temu zauważył karierę, jaką słowo "lipton" zrobiło w młodzieżowym slangu stosowane w znaczeniu "lipy" czy czegoś "lipnego". Dziś Lipton sam odstawia lipę. W promocyjnej cenie jest droższy niż był całkiem niedawno.

Lipton to marka należąca do PepsiCo. Jednym z produktów oferowanych w jej ramach jest Lipton Ice Tea, zimna herbata w kilku smakach. Najpoważniejszym konkurentem Lipton Ice Tea na rynku jest Nestea, marka, będąca własnością Nestle.

Produkty obu marek mogą mieć różne ceny w różnych sklepach. Jednak generalną zasadą jest, że w tych samych sklepach ich ceny są co najmniej zbliżone.

W sklepie Real, gdzie widziałem promocję, 1,5-litrowe butelki obu napojów dotąd kosztowały tyle samo: 4,49 zł. Teraz Nestea wciąż kosztuje 4,49 zł, a "promocyjny" Lipton - 5,49 zł. Dla porównania, w pierwszych z brzegu delikatesach internetowych (ziko.pl) - Lipton Ice Tea to wydatek 4,49 zł.

W jednym z filmów o żandarmie, mylący drogę Luis de Funes, mówi: "Niektóre skróty bywają długie". Można sparafrazować: "Niektóre promocje bywają lipne". Taki lipton!

piątek, 27 kwietnia 2007, billbordowy

Polecane wpisy

  • Zamiast propagandy

    Ministerstwo Rozwoju Regionalnego promuje fundusze unijne. Do serc dorosłych chce dotrzeć poprzez małe dzieci, do nastolatków - przez nawiązanie do gier kompute

  • Wyścig miast

    Do ostatniego, październikowo-listopadowego numeru miesięcznika "Press" dołączono bezpłatny dodatek "Promocja Miast". Warszawa, Bydgoszcz, Kraków, Gdynia i Pozn

  • Głosuj na reklamę

    "Gazeta Wyborcza" udostępniła całą stronę na materiały PO, PiS, LiD i PSL. Redakcja poprosiła cztery największe partie, by wymyśliły coś, co tuż przed wyborczą

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , 193.151.48.*
2007/04/28 08:23:15
Eee. to nie lipton robi tę promocję, tylko real. Nie ma czym się podniecać, a ty zbadaj dokładniej sprawę nim będziesz wieszał psy...
-
Gość: ano nima, *.ssp.dialog.net.pl
2007/04/28 21:26:42
tylko czekać aż lipton poda Cię do sądu za takie bezpodstawne insynuacje...
-
billbordowy
2007/04/28 23:05:43
Lipton ma mnie podać do sądu? Ale niby za co? Każde ze zdań jest prawdziwe, zdjęcia również autentyczne. Mieliby mnie zamknąć za powołanie się na Chacińskiego albo de Funesa? A może zesłać do obozu pracy albo kolonii karnej za krytykę polityki cenowej Liptona? Czy też rozstrzelać za stwierdzenie, że Polacy, zwłaszcza młodszego pokolenia, stosują słowo "lipton" w znaczeniu "lipa, lipny"?
Pluton egzekucyjny: cel, pal, ognia!
-
2018/07/12 16:10:02
O smakach nie powinno się dyskutować, tak samo jak o gustach. Jednym smakuje herbata mrożona od Liptona, drugim za to będzie smakowała herbata Ice Tea www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/ice-tea-pl gdyż woli bardziej wyraziste smaki. Jednak jeśli mamy już rozmawiać o smaku herbaty mrożonej to do mnie osobiście przemawia najbardziej smak brzoskwiniowy. Znakomicie gasi pragnienie w ciepłe dni oczywiście jeśli jest odpowiednio schłodzony.